Dramatyczne pytanie: Jak zapobiegać łysieniu?

Nie zgadzamy się z tym, że upływający czas dodaje nam lat i powoli zabiera zdrowie i urodę. Stawiamy masę pytań, na które nie zawsze można znaleźć pozytywne odpowiedzi. Jak zachować smukłą sylwetkę? Jak zapobiegać łysieniu? Jak zniwelować pierwsze pojawiające się zmarszczki?

O figurę martwią się wszyscy, natomiast kobiety pytają o cellulitis, a mężczyźni o łysienie. Jednak łysienie to nie tylko męski problem. Wprawdzie od zawsze kobietom w podeszłym wieku wypadały włosy, jednak teraz jest to coraz częściej zmartwienie młodych kobiet. Mężczyzna może wyglądać atrakcyjnie nawet bez włosów, choć wielu panów nie potrafi zaakceptować tego stanu rzeczy. Dla kobiet sprawa jest bardziej nagląca. Pytanie, jak zapobiegać łysieniu? – może w ich wypadku nabrać wymiaru dramatycznego. W naszej kulturze jest powszechnie przyjęte i jak dotąd nikt nie próbował tego podważać, że gęste bujne włosy są jednym z podstawowych atutów kobiecej urody.

Czy zamiast leczyć łysienie powinniśmy je akceptować?

Wypadanie włosów jest więc nie tylko problemem dla dermatologa, to także problem psychologiczny. Są tacy, którzy uważają, że nie ma pozytywnej odpowiedzi na to pytanie: jak zapobiegać łysieniu? Jeśli pojawiły się już pierwsze symptomy, to nic nie da się zrobić. Na nic wszelkie maści, olejki, szampony, odżywki i witaminy na wypadanie włosów czy specjalistyczne zabiegi. Wszystko sprowadza się do tego, iż nie należy pytać – jak zapobiegać łysieniu? – lecz raczej – jak je zaakceptować?

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na przeszczepy lub inne formy leczenia. Jedynym wyjściem jest akceptacja. Należy po prostu dbać o skórę głowy i nic więcej nie da się zrobić. Takie podejście wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Czy na pewno akceptacja łysienia jest wskazana?

Gdy czyta się lub słucha podobnych wypowiedzi, można się zastanawiać, czy przebija przez nie akceptacja, czy też raczej rezygnacja? Może jest to zwykła forma ucieczki od problemu. Czy rzeczywiście nie ma pozytywnej odpowiedzi na pytanie, jak zapobiegać łysieniu? Czy trzeba się z tym pogodzić?

Na taką pozorną akceptację może sobie jeszcze pozwolić mężczyzna, ale co mają powiedzieć młode kobiety, które zostają nagle dotknięte tą przypadłością? Czy one też mają zaakceptować chorobę i nie starać się niczego przedsięwziąć? Może od razu zamówić sobie perukę i przestać się przejmować? Może jednak jest inne rozwiązanie?

Sceptycy powiedzą, że wprawdzie można zrobić przeszczepy lub zastosować inne drogie metody, ale to wszystko jest możliwe tylko wówczas, gdy ma się dużo pieniędzy. Tanie rozwiązania są nieskuteczne. Nie warto zawracać sobie nimi głowy.

Prosty sposób na łysienie

Napisałem już sporo na temat negatywnych odpowiedzi na pytanie, jak zapobiegać łysieniu? Czytając powyższe mogłoby się wydawać, że tak jest w istocie. Nie ma pozytywnej odpowiedzi. Pora więc napisać też coś pozytywnego.

Nie będę szczegółowo opisywał wszystkich metod i porad. Na pytanie – jak zapobiegać łysieniu? – postaram się dać prostą odpowiedź. Zaznaczam od razu, że nie jest to metoda jedyna. Są także inne, które mogą okazać się skuteczne. Jednak ta daje odpór wszystkim wcześniej wypisanym argumentom sceptyków.

Jak zapobiegać łysieniu? Najprościej kupić szampon Revita, który zapobiega wypadaniu włosów. Ten preparat odżywia włosy i przywraca im dawne zdrowie, a nawet hamuje procesy łysienia. Dłuższe stosowanie prowadzi do całkowitej eliminacji problemu. Niemożliwe? Zbyt proste? Może zbyt piękne, by było prawdziwe? Jednak opinie napływające od zadowolonych klientów mówią co innego. Podobnie rzecz wygląda z testami laboratoryjnymi. We wszystkich tych przypadkach zanotowano pozytywne efekty stosowania szamponu Revita.

Życiowe doświadczenie uczy, że zwykle sposoby najprostsze są też najlepsze. Niekoniecznie trzeba być milionerem, by na pytanie: jak zapobiegać łysieniu? – znaleźć pozytywną odpowiedź. Pytanie to można już spokojnie od dramatyzować… i rozpocząć prostą i skuteczną kurację.
3,9

5 Responses to “Dramatyczne pytanie: Jak zapobiegać łysieniu?”

  1. […] może zapobiegać łysieniu stosując procerin? W zasadzie ten preparat na porost włosów jest przeznaczony dla mężczyzn. […]

  2. […] losowi, czyli nie próbuje tego w żaden sposób leczyć, choć pewnie w tle pojawia się pytanie jak zapobiegać łysieniu. Mimo, iż nie są zadowoleni ze swego wyglądu, obawiają się skutków ubocznych terapii. Obawy […]

  3. The information here is great. I will invite my friends here.

    Thanks

  4. hey great site

  5. Nie wiem kto taki mądry napisał równie mądry artykuł. Łatwo się pisze komuś, kto nie ma z łysieniem problemu i nie jest kobietą. Ja jestem cholerną kobietą i tracę włosy. Codziennie płaczę, wyję i umieram!! nie chce mi się żyć, jak widzę ile włosów zostaje mi na szczotce, czy w wannie po myciu. Specyfiki działają na krótko i też nie każde. Nie ma złotego środka. O tym jaki to ból i cierpienie powiedziec mogą inne kobiety, które takie jak ja, mają zerową samoakceptację i ten problem. Wolałam bym już śmierć niż przechodzić przez to piekło każdego dnia. Tego nie można zaakceptować. I każdy „mądry” mężczyzna o tym świetnie wie. Ciekawe ilu facetów wytrzymałoby przy łysiejącej kobiecie, kiedy wokoło są piękne i młode kobiety z pięknymi włosami…Odpowiedź jest oczywista jak to, że łysienie kobiet to koniec kobiecości.

Zostaw odpowiedź