Lek na zaawansowane łysienie

Wiadomą rzeczą jest, że kurację przeciw wypadaniu włosów lepiej jest rozpocząć jak najszybciej, zaraz po zaobserwowaniu pierwszych niepokojących oznak. Pamiętajmy, że dzienne wypadanie włosów powinno mieścić się w granicach 50-100 włosów. Jeśli przez dłuższy czas liczba ta jest znacznie przekroczona, możemy już mówić o wzmożonym wypadaniu włosów, które doprowadzić może do łysienia.

O ile pierwsze syndromy łysienia stosunkowo łatwo powstrzymać, sięgając po odpowiedni szampon lub farmaceutyki, to powstrzymanie zaawansowanego łysienia oraz przywrócenie gęstości włosom może stanowić nie lada problem i nie we wszystkich przypadkach będzie możliwe. Na szczęście są leki przeznaczone specjalnie dla bardziej pogłębionego stadium łysienia.

Jednym z takich preparatów, przeznaczonym dla 4 punktu lub więcej w skali łysienia Norwood, jest  Spectral.DNC-L. Jest to skuteczny lek przeciw łysieniu typu męskiego. Jego główny składnik to sprawdzony w walce z łysieniem 5-procentowy Minoksydyl. Działanie preparatu opiera się na neutralizacji DHT, czyli dihydrotestosteronu – głównej przyczyny łysienia. Preparat wykorzystuje technologię nanosomową, dzięki której wszystkie składniki docierają wgłąb skóry głowy i zostają odpowiednio rozprowadzone. Lek nie tylko powstrzymuje łysienie, ale także odżywia rosnące włosy i przyśpiesza ponowny odrost nowych. Preparat ma postać kremu, który należy wmasować w skórę głowy 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

Zostaw odpowiedź