Wypadaniu włosów można zapobiegać!

Wypadanie włosów to naturalny proces – dziennie tracimy ich średnio ok. 100, i ta liczba na pewno nie spowoduje łysienia. Jednak jeśli do czynienia mamy ze wzmożonym wypadaniem włosów, a tendencja ta się utrzymuje przez pewien czas, może doprowadzić do widocznego przerzedzenia się czupryny, a więc do łysienia.

Do tej pory wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, uważa łysienie za zjawisko, z którym nie w sposób skutecznie walczyć. Są w błędzie! Już od dawien dawna ludzie poznali sekrety natury, które mogą powstrzymać ten proces. A dziś dodatkowo wspomaga nas medycyna. Tak więc nie jesteś skazany na łysienie! Możesz mu spokojnie zaradzić.

Najczęstszą przyczyną łysienia są zmiany hormonalne. Przykładem jest typowe łysienie męskie, a także utrata włosów przez kobiety po ciąży, czy w okresie menopauzy. Często tracimy włosy także po letnim urlopie, po tym jak były one nadmiernie wystawione na działanie słońca. Nie bez znaczenia pozostaje także stres, jakiemu jesteśmy poddawani na co dzień.

Ważne jest ustalenie przyczyny wypadania włosów, najlepiej z lekarzem dermatologiem. Jeżeli mieszki włosów są zdrowe, to włosy bez problemu odrosną. Wystarczy tylko odpowiednio je wzmocnić i przyśpieszyć ich odrost. Dobre rezultaty możemy osiągnąć zarówno leczeniem farmakologicznym, jak i naturalnymi sposobami.

Wśród tych pierwszych warty wymienienia jest preparat Provillus, dostępny w dwóch wersjach – dla kobiet i dla mężczyzn. Pomaga on zniwelować zgubne działanie hormonów, oraz zapewnia szybszy odrost mocniejszych włosów. Oprócz działania „od wewnątrz” warto sięgnąć po odpowiednie środki działające bezpośrednio na włosy i skórę głowy – np. NR-07. Pomoże także zastąpienie zwykłego szamponu takim, który powstrzymuje wypadanie włosów, np. Revita.

Godnymi polecenia naturalnymi metodami wzmacniania włosów jest skrzyp polny – czy to płukanka do włosów, czy wyciąg do spożycia. Roztworem, który skutecznie wzmocni cebulki włosów, a który możesz sporządzić samodzielnie, jest roztwór z następujących składników:

  • 0,5 litra czystego spirytusu
  • 50g liści pokrzywy
  • 50g liści nasturcji
  • 50g liści bukszpanu.

Zioła posiekaj drobno, zalej spirytusem i odstaw na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu należy przefiltrować płyn. Otrzymujesz gotowy roztwór, który możesz codziennie wcierać w skórę głowy.

Na wypadające i zniszczone włosy dobrze sprawdzi się także nafta kosmetyczna oraz olejek rycynowy.

Zostaw odpowiedź