Procerin – opinie na temat środków przeciwdziałających łysieniu.

Połowa mężczyzn po czterdziestce łysieje. Statystyki nie kłamią – nawet wśród dwudziestolatków, co piąty ma już „zakola”. Nie pomaga ostrożne czesanie, bo włosy i tak wypadną. Wypadanie włosów jest zjawiskiem zupełnie normalnym, gorzej, jeśli następne rosną cienkie i coraz słabsze. Czy jest sposób, by uchronić się przed łysieniem? Procerin – opinie są jednoznacznie pozytywne. Poczytaj, co o preparatach na łysienie myślną internauci!

Hormonalne podłoże utraty włosów.

Jeden z podstawowych męskich hormonów – testosteron, jest w swojej podstawowej postaci substancją o niewielkiej aktywności. Większość „pracy” w organizmie wykonuje jego aktywna forma, 5-alfa-dihydrotestosteron, określana skrótem DHT. Powstaje pod wpływem oddziaływania na testosteron enzymu 5AR, co ma miejsce w „docelowych” tkankach. Ubocznym efektem działania DHT może być przerost prostaty, a także łysienie, jeżeli mieszki włosowe na głowie są na pochodną hormonu nadwrażliwe. Najczęściej znajdują się one na czołowej i ciemieniowej części skóry głowy, co oczywiście sprawia, że włosy wypadają. Wbrew obiegowej opinii, nie można temu przeciwdziałać przez ich „łagodne traktowanie” – skóra głowy potrzebuje masażu dla lepszego ukrwienia, dlatego energiczne mycie czy czesanie włosów może tylko je wzmocnić. Ponieważ jednak aktywna pochodna testosteronu „programuje” mieszki włosowe do produkcji coraz słabszych i delikatniejszych włosów (co dermatolodzy nazywają miniaturyzacją), sytuacja wydaje się z góry przegrana. Na szczęście tak nie jest.

Naukowa odpowiedź na męskie problemy.

Trudno nie obawiać się, że leczenie związane z ograniczaniem podatności na testosteron może wpłynąć na zdrowie seksualne mężczyzny. Na szczęście wiedza o roli enzymu 5AR w gospodarce hormonalnej pozwoliła opracować skuteczny środek, który przeciwdziała łysieniu, nie pociągając za sobą skutków ubocznych. Preparat Procerin, dostępny w postaci przyjmowanych doustnie kapsułek i intensywnie działającej pianki do włosów Procerin XT, zrewolucjonizował rynek środków na porost włosów. Zamiast zwalczać skutki łysienia, sięga do przyczyn.

Rozpoznanie nadwrażliwości mieszków włosowych, swoistych „fabryk” włosów na DHT (dihydrotestosteron) pozwoliło na opracowanie skutecznej kuracji przeciw wypadaniu włosów, która z dużą skutecznością stymuluje również ponowny wzrost włosów. Należy podkreślić, że mężczyźni stosujący Procerin nie doświadczyli wzrostu włosów w innych częściach ciała, niż skóra głowy. Nieliczni doznawali drobnych problemów żołądkowych przy kuracji kapsułkami. Minęły one, gdy tabletki przyjmowano w trakcie posiłków.

Włosów przybywa: opinie użytkowników preparatu Procerin.

Aleksander, 24-letni student prawa z Łodzi, zaczął tracić włosy jeszcze jako nastolatek: „Nigdy nie miałem problemów w kontaktach towarzyskich, ale z moim zaawansowanym łysieniem czułem się jakbym był sporo starszy od znajomych z roku. Już gdy byłem na drugim roku, studenci innych kierunków brali mnie czasem za wykładowcę. Czy mi to schlebiało? Wcale nie! Myślę, że nie ma się co oszukiwać, że łysina dodaje powagi albo znaczenia. Łysina jest po prostu nieestetyczna. Chyba to dobrze, że cenię sobie schludny wygląd.” – opowiada pijąc latte macchiato w kawiarni przy Piotrkowskiej. „Mój błąd polegał na tym, że marudziłem przed lustrem, zamiast szukać rozwiązania. Na szczęście mój kuzyn polecił mi Procerin. Kapsułki i piankę stosuję od roku i czuję, że przybywa mi włosów na głowie. Znów rosną tam, gdzie straciłem je, wydawałoby się, bezpowrotnie” – cieszy się Aleksander. Podobna jest opinia Marka, który pracuje jako barman w Londynie: „Procerin działa naturalnie, w naturalny sposób przywraca pewność siebie. Już nie trzeba udawać, że szczytem stylu jest obcięcie włosów na trzy milimetry. Kobiety naprawdę wolą dobrze uczesanych mężczyzn.”

3,77k

Zostaw odpowiedź