Dlaczego wciąż szukamy skutecznej metody leczenia łysienia?

Nie tylko kobiety chcą wyglądać młodo i pięknie

Wystarczy przyjrzeć się ofercie marketingowej, by zauważyć, że coraz więcej produktów kosmetycznych jest kierowana do mężczyzn. Panowie coraz więcej uwagi przywiązują do swego wyglądu. Starają się pracować nad swoją sylwetką, ale również nie stronią od zabiegów kosmetycznych. Ten nowy trend ciągle wzrasta. Nic więc dziwnego, że coraz większy procent panów szuka również skutecznej metody leczenia łysienia.

Istnieje jeszcze jeden ważny powód. Ceni się dziś nie tylko szerokie bary oraz zadbany wygląd, ale też młodość. Mimo, iż łysienie dotyka niektórych mężczyzn nawet tuż po dwudziestce, to jednak ogólnie kojarzy się ze starzeniem. Dlatego właśnie robimy wszystko, by je zniwelować i coraz bardziej interesują nas metody leczenia łysienia.

Bynajmniej nie chodzi tylko o powodzenie u kobiet, choć nie ma co ukrywać, że jest to powód ważny, a często dominujący. Jednak młody wygląd przydaje się także w życiu zawodowym. Wprawdzie słychać deklaracje, że ważne jest doświadczenie zawodowe i dlatego trzeba zatrudniać starszych pracowników, ale w praktyce pracodawcy chcieliby mieć pracownika o doświadczeniu sześćdziesięciolatka, który będzie wyglądał na dwudziestolatka. Jeszcze chwila i natkniemy się na reklamy sugerujące, że jeśli pragnie się awansu należy skorzystać ze skutecznej metody leczenia łysienia. Posuwam się za daleko? Może tak, a może wcale nie aż tak bardzo…

Natura kontra kultura

Wiemy już, że potrzebujemy skutecznej metody leczenia łysienia. Potrzebuje jej wielu, a znaczna liczba tych, którzy jeszcze nie potrzebują, za jakiś czas też będzie jej poszukiwała. Takie postawienie sprawy wydaje się dość pesymistyczne z samego założenia. Niestety nie jest to tylko jakaś luźna dywagacja. Naukowcy zauważyli, że coraz więcej mężczyzn ma kłopoty z łysieniem i to w coraz wcześniejszym wieku. Można więc powiedzieć, że biologia działa w tym wypadku dokładnie przeciwnie do oczekiwań społecznych.

Jeśli mamy być dokładni to należałoby uznać, że to nie tyle biologia co wpływ cywilizacji, a więc sposobu życia, zanieczyszczeń środowiska i jakości pożywienia. Trudno postawić wspólny mianownik między tymi czynnikami i precyzyjnie stwierdzić, które mają największy wpływ na rozregulowanie hormonalne i przedwczesną utratę włosów. Gdy to się udało, to być może mielibyśmy do dyspozycji jeszcze bardzie skuteczne metody leczenia łysienia.

Sytuacja jest dość deprymująca dla mężczyzn, którzy doświadczają łysienia. Już powoli zanika tendencja określająca ich jako bardziej atrakcyjnych seksualnie. Wszystkie „korzyści”, jakie mogli odnieść z wypadania włosów, obecnie zostały definitywnie pogrzebane.

Najskuteczniejszy środek

Można zrobić tylko dwie rzeczy. Albo pogodzić się z faktem i ustawić na straconej pozycji, albo też walczyć i szukać skutecznej metody leczenia łysienia. Niestety spore grono mężczyzn wybiera to pierwsze rozwiązanie. Nie jest to nawet wybór świadomy i przemyślany, lecz raczej bierne poddanie się wyrokom losu.

Do niedawna była to częsta proporcja, ale teraz zmienia się na korzyść aktywnej walki z łysieniem. Wrasta dostęp do różnych możliwości i preparaty. Pojawiają się też nowatorskie metody leczenia łysienia. O każdej z nich można by się długo rozpisywać, ale i tak, jeśli chodzi o łysienie androgenne wciąż najskuteczniejsze pozostają preparaty z minodixilem.

Tego typu środki może nam przepisać lekarz i od tego należałoby zacząć. Jednak w zasadzie nie są to preparaty na receptę, a przynajmniej większość z nich, więc dostęp do nich jest praktycznie nieograniczony. Korzystając z tej dość skutecznej metody leczenia łysienia, dobrze będzie uzupełnić ją o suplementację minerałami i dobór właściwej diety.

Mit o testosteronie

Jeszcze od czasu do czasu w artykułach opisujących metody leczenia łysienia można spotkać się ze stwierdzeniem, że należy także ograniczyć poziom testosteronu. Autorzy sugerując się gospodarką hormonalną kobiecego organizmu i swoją nikłą na ten temat wiedzą, próbują przykładać tę samą miarę do męskich hormonów. W rzeczywistości jest całkiem inaczej. Gdy u kobiety pojawia się nadmiar estrogenów, prowadzi to do pewnych zaburzeń. W przypadku mężczyzny, im więcej testosteronu tym lepiej. Nigdy nie jest go za dużo, pod tym tylko warunkiem, że jest naturalnie produkowany w organizmie, a nie na przykład dostarczany w zastrzykach. Im więcej tego hormonu, tym stan zdrowia będzie lepszy.

Współczesne metody leczenia łysienia typu męskiego skupiają się na ograniczeniu konwersji testosteronu w DHT i wpływu tej pochodnej na mieszki włosowe. Natomiast nie zmniejszają ilości samego testosteronu. Jest to bardzo ważna uwaga ze względu na poziom męskiej potencji. Już nie trzeba wybierać miedzy posiadaniem włosów, a sprawnością seksualną!

4,75_S

Zostaw odpowiedź