Fryzury dla łysiejących mężczyzn

Rzadko kiedy zdarza się, żeby ktoś stracił włosy w bardzo szybkim tempie. Przeważnie jest to proces, który trwa latami. Najlepiej jest oczywiście podjąć odpowiednie kroki do walki z łysieniem już przy pierwszych objawach wzmożonego wypadania włosów, kiedy przerzedzenia nie są jeszcze zbyt widoczne. Osoby obciążone genetycznie powinny profilaktycznie stosować łagodne preparaty przeciw łysieniu, np. odpowiednie szampony.

Nie każdy mężczyzna jednak chce lub potrafi w porę poradzić sobie z problemem łysienia. Nie przejmują się utratą włosów, uważają (zresztą w wielu przypadkach bardzo słusznie), że nie obniży to stopnia ich atrakcyjności, lub po prostu podejmowane przez nich starania przywrócenia włosom gęstości nie uzyskują rezultatów.

Bardzo dobrze jest uświadomić sobie, że utrata włosów to nie koniec świata dla mężczyzn. Przy odrobinie szczęścia lub starania mogą oni wyglądać bardzo atrakcyjnie także bez włosów. Po ulicach naszych miast chodzą setki, a nawet tysiące łysych przystojniaków, młodych, oraz tych w bardziej średnim wieku.

Dobry wygląd łysiejących mężczyzn to przede wszystkim dobrze dobrana fryzura na każdym etapie ich utraty włosów. Fryzury powinny być dobrane odpowiednio tak, aby nie zwracały uwagi innych osób na problem, który może nas dotyczyć. Fryzura powinna być skromna i schludna. Dopasowana do każdego z osobna oraz dobrana odpowiednio do rodzaju włosów. Odradza się noszenia długich bądź półdługich włosów. Koniecznie należy zrezygnować też z wszelkiego rodzaju zaczesek i tupecików. Najlepiej prezentują się krótko ostrzyżone fryzurki, czego przykładem może być chociażby posiadający coraz większe zakola Jude Law.

Kiedy włosów jest naprawdę mało, można już zacząć rozważać zgolenie głowy na zero. Taka fryzura może wydobyć z każdego faceta dużo męskości, choć wielu panów w to niedowierza, i przez długi czas nie może się przyzwyczaić. A tymczasem naprawdę, przezwisko „Łysy” nie jest już w żadnym stopniu obraźliwe. Wie to dobrze aktor Robert Rozmus, który przekonuje, że fajnie jest być łysym. Zapewnia, że kobiety nie stronią od łysych. Wie to z własnego doświadczenia – niedługo się żeni. A to, że jest aktorem, pozwala mu na wielu swoich występach bez żenady wkładać peruki z różnymi rodzajami włosów, które przywozi z różnych zakątków świata.

Zostaw odpowiedź