Utrata włosów w młodym wieku

Każdego dnia tracimy od około 50 do 100 włosów – jest to sprawa zupełnie naturalna. Nowe włosy wyrastają, stare muszą zostać usunięte. Jeśli Twoje włosy w ogóle nie wypadają, to prawdopodobnie nie żyjesz. Dopiero nadmierne wypadanie włosów jest problematyczne. Kiedy więcej włosów wypada, niż wyrasta, fryzura się przerzedza. Czasem dzieje się to tylko w niektórych miejscach i wtedy jest jeszcze bardziej widoczne.

Łysienie wydaje nam się naturalne wraz z wiekiem. Nie jest to do końca właściwe rozumowanie. Niemniej taki obraz funkcjonuje w społeczeństwie: nikt nie dziwi się, że mężczyzna w starszym wieku jest łysy. Nawet w hollywoodzkich filmach często stosuje się specjalne triki, aby aktor na potrzeby planu „wyłysiał”, jeśli zamierza się go celowo postarzeć. Ten obraz sprawia, że łysienie w młodym wieku staje się czymś zaskakującym a jednocześnie dramatycznym dla pacjenta.

Wg badań poczynionych przez amerykanów nadmierne wypadanie włosów dotyczy aż 20 procent mężczyzn, którzy nie przekroczyli jeszcze 20 roku życia! To oznacza że problemy z utratą włosów ma co piąty badany! Po przekroczeniu 50 lat problem ten dotyczy już co drugiego mężczyzny. W przypadku młodych wina często leży w genach. Informacje zawierające kod odpowiedzialny za łysienie uaktywniają się stosunkowo wcześnie i stąd problemy z wypadaniem włosów.

Istnieją też inne od genetycznych przyczyny łysienia. Może ono nastąpić na skutek pewnych chorób skóry albo osłabienia systemu immunologicznego (odpornościowego). Także niektóre leki mogą wywoływać utratę włosów. Nie bez znaczenia pozostają zabiegi pielęgnacyjne i stylizujące. Używanie prostowniczy i lokówki, choć niezbyt popularne u mężczyzn, może osłabić lub zniszczyć włos przez co szybciej wypadnie.

Młodość ma swoje prawa. Ma też swoje niepodważalne atuty. Młody organizm szybciej się regeneruje. Dlatego spora ilość młodych ludzi mających problemy z utratą włosów sięga po preparaty pozwalające odwrócić to zjawisko, zregenerować elementy skóry odpowiedzialne za porost włosów i odzyskać fryzurę oraz pewność siebie.

Zostaw odpowiedź