Przypadkowo odkryto lekarstwo na łysienie!

O tym, że wiele wynalazków i odkryć poznaliśmy dzięki najczystszemu przypadkowi, wiadomo od dawna.  Całkiem możliwe, że podobnie będzie w przypadku lekarstwa na łysienie.

Jak podaje serwis Gadżetomania.pl, grupa naukowców, pracujących nad lekiem, pomagającym poradzić sobie ze stresem, dokonała odkrycia dość istotnego dla wszystkich borykających się z problemem łysienia. Badania jak to często bywa, przeprowadzane zostały na myszach, a szczęśliwie się złożyło – część doświadczalnych gryzoni była łysa.

Zwierzętom (zarówno owłosionym, jak i tym łysym) przez pewien okres czasu podawany był hormonalny środek przeciwstresowy. Po zakończeniu wstępnych testów myszy zostały pomieszane i pozostawione w spokoju. Ku zaskoczeniu badaczy z UCLA, The Salk Institute i Oregon Health and Sciences University, po kilku miesiącach okazało się, że łysym zwierzątkom wyrosło nowe futerko.

Na razie nie ustalono, czy środek ten zadziała podobnie w przypadku ludzi, ale jest to dość prawdopodobne – wszak wiele środków i leków dla ludzi testowano wcześniej właśnie na tych sympatycznych gryzoniach. Grupa badawcza już teraz złożyła wniosek o opatentowanie nowej metody walki z łysieniem.

Niestety, zanim ów lek zostanie przebadany, zatwierdzony i wprowadzony do sprzedaży, minie trochę czasu, warto więc nie porzucać dotychczas stosowanych preparatów na łysienie. Ale kto wie, być może w niedalekiej przyszłości problem łysienia zniknie i każdy będzie mógł cieszyć się bujną czupryną?

Za: http://gadzetomania.pl/2011/02/17/uczeni-przez-przypadek-odkryli-lekarstwo-na-lysienie

Zostaw odpowiedź