Nafta kosmetyczna – naturalny sposób na porost włosów

Nafta kosmetyczna od dawien dawna stosowana jest z powodzeniem na wszelkie problemy związane z włosami. Jest klasyką w dziedzinie naturalnych sposobów na piękne i zdrowe włosy. Ceniły ją nasze babcie i prababcie. Nawet dziś, w dobie zaawansowanych preparatów, szamponów i odżywek, jest polecana jako skuteczne i niedrogie rozwiązanie dla naszych włosów, także w przypadku problemu łysienia, jako doskonałe uzupełnienie kuracji przeciw wypadaniu włosów.

Czy nafta działa?

To nie ulega wątpliwości. Już pierwsze zastosowanie tego specyfiku na włosy nawilża je i odżywia. Dba także o skórę głowy. Poprawia ukrwienie cebulek włosowych oraz wzmacnia je. Włosy po zastosowaniu nafty są błyszczące i ładne. Poprawia się ich ogólna kondycja – są mocniejsze i mniej skłonne do rozdwajania. Co więcej, nafta, mimo iż sama w sobie bardzo tłusta, stanowi także dobre rozwiązanie dla włosów przetłuszczających się oraz z łupieżem.

Dostępna w aptekach bądź drogeriach nafta kosmetyczna często wzbogacana jest także w różne inne składniki, które dodatkowo wzmacniają jej działanie. Oprócz tej w czystej postaci, możemy wybierać spośród szeregu innych preparatów: nafta z aloesem (działanie bakteriobójcze, biostymulujące i kondycjonujące), nafta z drożdżami (dodatkowa porcja witaminy B, odżywianie włosów), nafta z olejem rycynowym (regeneracja i wzmacnianie włosów), nafta z lecytyną (odżywianie plus dodatkowo – lekkie rozjaśnianie włosów), nafta z tatarakiem (wzmacnianie cebulek włosowych, poprawa ukrwienia skóry głowy oraz działanie antyseptyczne), nafta z witaminami (zwłaszcza Wit. A i E; ochrona i pielęgnacja włosów oraz ich wzmacnianie). Możemy spotkać się także z mieszanką nafty z wyciągami z takich roślin, które same w sobie słyną ze zbawiennego działania na włosy i skórę głowy, np. czarna rzepa czy pokrzywa.

Nafta a inne środki na łysienie

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nafta kosmetyczna będzie doskonałym uzupełnieniem każdej kuracji przeciw wypadaniu włosów i możesz łączyć ją bez obaw z innymi środkami. Nafta wzmocni działanie preparatów z minoxidolem, nada się także jako baza przed stosowaniem szamponu przeciw łysieniu. Sama w sobie może nie zwalczy faktycznego wypadania włosów, ale na pewno ułatwi ich ponowny porost oraz odżywi je i wzmocni. Z pewnością zauważysz poprawę kondycji włosów po kilkukrotnym stosowaniu nafty, także jeśli Twoje włosy nie mają skłonności do wypadania.

Jak stosować?

Naftę należy stosować na 10 minut przed umyciem głowy. Nacieramy nią skórę głowy a następnie spłukujemy i myjemy włosy zwykle używanym szamponem. Możesz pozostawić naftę także na dłuższą chwilę, co powinno spotęgować jej działanie. Pamiętaj jednak, że nafta silnie natłuszcza włosy, więc konieczne będzie jej dokładne zmycie.

 

Zostaw odpowiedź