Co zrobić, aby łysina była atrakcyjna – krótki poradnik dla Panów

Statystyki są nieubłagane – problem nadmiernego wypadania włosów dotyka co drugiego mężczyznę po pięćdziesiątce. W wielu przypadkach łysienie stopniowo zaczyna się już wcześniej – nawet przed 30. rokiem życia! Najczęściej za wypadanie włosów odpowiedzialne są nasze geny. Przyczynami łysienia u mężczyzn mogą być jednak także różne choroby (np. cukrzyca), zażywane leki, czy złe odżywianie.

Mężczyźni mają na szczęście ten duży komfort, że do twarzy im w krótkich włosach oraz… całkiem bez nich. Pamiętać należy, że w przypadku owłosienia na głowie u mężczyzn, lepiej jest nie mieć włosów całkowicie, lub prześwity na krótkich włosach, niż zapuszczać włosy długie i rzadkie.

Prawidłowo pielęgnowana łysina jest w oczach wielu kobiet szalenie atrakcyjna. Dodaje męskości i wyrazu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia wielu wielbionych aktorów, którzy okres bujności na głowie pożegnali już dawno temu, a nadal otaczają się rzeszą fanek.

Jak zatem dbać o skórę głowy pozbawioną włosów?

  • Co 2-3 dni należy starannie golić głowę (jeśli meszek pojawia się wcześniej, możesz robić to nawet codziennie). Elektryczną golarkę zastąp tradycyjną, zwykłą maszynką do golenia na mokro, używaj też dobrego kremu do golenia.
  • Używasz płynu po goleniu? Świetnie! Upewnij się jednak, aby nie zawierał alkoholu, gdyż alkohol może powodować podrażnienia oraz wysuszać skórę głowy.
  • Nie zaszkodzi co wieczór nałożyć na skórę głowy krem do cery wrażliwej.
  • Latem nie zapominaj o stosowaniu kremów z wysokim faktorem oraz noszeniu czapek – widok schodzącej skóry z głowy jest wielce nieestetyczny, a ponadto wystawianie czubka głowy na bezpośrednie działanie słońca jest niezdrowe, a nawet niebezpieczne.
  • Chcesz się pozbyć świecącej łysiny? Doskonale sprawdzi się krem matujący lub puder dla niemowląt.

2 chociaż na “Co zrobić, aby łysina była atrakcyjna – krótki poradnik dla Panów

Zostaw Odpowiedź
  1. Leopold|

    Bardzo mądre rady. Dobrze, że ktoś to napisał. Nie wiedziałem, że jest krem matujący. Dyskusyjny wydaje mi się jednak golenie głowy żyletką. Nie bardzo wiem, po co. Do tego to podrażnia skórę, która u łysych na ogół jest i tak wraźliwa.

  2. Warto spróbować kremu matującego – dla wielu osób naprawdę jest ciekawym rozwiązaniem. Co do golenia głowy żyletką, znane są opinie, że zapewnia ona lepsze golenie niż maszynka elektryczna. Golarka nie ogoli włosów tak równo tuż przy skórze. Sądze jednak, że jest to już kwestia własnego gustu 🙂 pozdrawiam

Zostaw odpowiedź