Laserowy przeszczep włosów

Laser jest znakomitym i cenionym urządzeniem w dziedzinie kosmetyki, zwłaszcza w depilacji, gdzie zapewnia skuteczne i trwałe usunięcie niechcianych włosów. Oprócz tego laser świetnie radzi sobie z zamykaniem naczynek, poprawią stanu skóry, i leczy wiele schorzeń. Mało kto wie jednak, że laser używany jest także do zabiegów transplantacji, czyli przeszczepu włosów.

Łysienie dotyka kobiety i mężczyzn, w przeróżnym wieku, może być też spowodowane różnymi czynnikami. Łysienie androgenowe, które jest najpopularniejszym typem łysienia, ma podłoże hormonalne i jest dziedziczone genetycznie. Wtedy leczenie powinno polegać na stosowaniu leków i szamponów, które ograniczają oddziaływanie hormonów na wypadanie włosów. Może się jednak zdarzyć, że łysiejemy wskutek stosowania różnych leków (także po chemioterapii), czy po urazie mechanicznym skóry głowy. Łysienie pourazowe, pojawiające się w formach łysienia bliznowatego, jest w zasadzie nieodwracalne, a jego leczenie polega na powstrzymaniu wypadania włosów. W przypadku nieodwracalnego łysienia jedyną nadzieją na powrót bujnych włosów jest właśnie przeszczep. Także spora część ludzi dotkniętych inną formą łysienia jest zainteresowana metodą transplantacji, jeśli inne metody walki z łysieniem zawodzą. W celu uzupełnienia wyłysiałych miejsc przeszczepia się pacjentowi jego włosy bądź nowe mikroprzeszczepy.

Zabieg przeszczepu włosów jest czasochłonny – trwa zwykle kilka godzin, w zależności od tego, jak duży jest dany obszar skóry, w przypadku metody klasycznej, a w przypadku laserowej transplantacji jest to czas mniej więcej 30% krótszy. W klasycznej metodzie przeszczepy włosów umieszczane są za pomocą mikropęsety, w małe nacięcia na obszarze łysienia. Z kolei zabieg laserowy wykorzystuje promień lasera do tworzenia otworów – nie nacięć, w których umieszcza się przeszczep. Dzięki zastosowaniu lasera uniknąć możemy tworzenia się ranek oraz krwawienia podczas nacinania. Przeszczep szybciej się przyjmuje i szybciej goi. Dochodzi również do przesiąkania płynu tkankowego do otworów, dzięki czemu przeszczep stabilniej trzyma się w osadzonym miejscu. Dzięki zastosowaniu lasera otwór na przeszczep jest też pasującej wielkości, co zapobiega występowaniu nacisku przeszczepu na skórę znajdującą się dookoła. Brak nacisku oraz fakt, że przeszczepy pozostają w swoim położeniu sprawia, że przeszczepiony włos wygląda dużo bardziej naturalnie, niż przy stosowaniu metody klasycznej.

Gdzie możemy wykonać transplantację laserową? Najlepiej udać się do profesjonalnej kliniki, np. MedicalHair, czy Handsome Men, warto też wcześniej udać się do poradni dermatologicznej.

Zostaw odpowiedź