Sylwestrowe uczesanie – fryzura odpowiednia dla delikatnych włosów

Sylwestrowy bal to okazja nie tylko do ubrania pięknej kreacji, ale także do zadbania o fryzurę. Kobiety często rezerwują w ten dzień wizytę u fryzjera, aby zapewnić sobie idealną i przykuwającą uwagę fryzurę. Warto czasami zaszaleć ze stylizacją włosów, ale z głową, aby w ten Nowy Rok nie wejść ze zbyt zniszczonymi włosami.

Kto powinien szczególnie uważać? Przede wszystkim te panie, które już mają włosy mocno zniszczone lub przerzedzone. Wzmożone wypadanie włosów jest sygnałem do tego, aby nieco powściągliwiej wybrać balowe uczesanie, i z pewnością zawiadomić fryzjera o swoim problemie.

Sylwester 2012 – co będzie modne?

W Sylwestra powinnaś wyglądać i czuć się jak królowa nocy. Postaw na fryzurę oryginalną, i taką, w której będziesz przyciągać wzrok. Na imprezę w klubie wybierz stylizację, która będzie się utrzymywać do rana, po mimo szalonej zabawy, machania głową i tańca.

Hitem tegorocznego Sylwestra będzie tzw. awangardowa burza loków. Przyciągnie spojrzenia i zachwyci wszystkich. Fryzura idealna dla włosów długich ze skłonnością do kręcenia. Uczesanie dobrze sprawdzi się też przy włosach lubiących się puszyć. Taką fryzurę można łatwo ułożyć samemu: na umyte włosy nakładamy odżywkę zwiększającą objętość a potem piankę do loków i formułujemy kosmyki jednocześnie susząc włosy suszarką. Możemy też zakręcić włosy lokówką lub nawinąć poszczególne pasma na termoloki. Część włosów na jednym boku spinamy wsuwkami i nakładamy żel. Całość utrwalamy mocnym lakierem.

Jeśli w Sylwestra stawiasz na elegancje, uczesz swoje włosy w koka, który świetnie komponuje się z wieczorową suknią. Nie bój się odważnych, błyszczących, bogatych dodatków (np. opaski z brylancikami) to w końcu sylwestrowa noc! Jeśli nie czujesz się zbyt dobra w tworzeniu zmysłowych koków, udaj się do fryzjera. Ten z pewnością dobierze kok idealny do rysów Twojej twarzy, efektownie przyzdobi i sprawi, że fryzura utrzyma się całą noc.

Jeśli nie chcesz mocno nadwerężać fryzury prostowaniem, tapirowaniem bądź lakierowaniem, postaw na niezwykle modny w tym roku warkocz. Może to być kłos, francuz, bądź splot tradycyjny; mało istotna jest też długość włosów, bowiem warkocze modne są na niemal każdej długości, no chyba że włosy są po prostu na to zbyt krótkie.

Czego unikać, aby nie stracić włosów?

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, jest parę rzeczy, których powinnaś unikać przy stylizacji fryzury. Jak już wspomnieliśmy, w przypadku wizyty u fryzjera warto wspomnieć o swoich problemach i obawach, aby zaproponował on nam takie uczesanie, które nie uszkodzi zanadto naszych włosów. Niewłaściwe ich potraktowanie może bowiem się skończyć jeszcze bardziej wzmożonym wypadaniem w ciągu najbliższych paru tygodni! Tak więc jeśli łysienie bądź wzmożone wypadanie włosów to Twój problem, pamiętaj o tym aby unikać przede wszystkim tapirowania włosów (bardzo trudno je potem rozczesać), mocnego lakierowania (z tego samego powodu), ciasnego wiązania (włosy ciasno spięte przez kilka godzin chętniej wypadają), oraz intensywnego użytkowania prostownicy bądź lokówki o wysokiej temperaturze. Na szczęście sporo jest fryzur, które możemy dobrać, bez potrzeby sięgania po te drastyczne środki (jak choćby wspomniany już przeze mnie bardzo modny warkocz).

O wyglądzie fryzury decyduje przede wszystkim dobre cięcie, tak więc może wartym rozważenia pomysłem będzie modne obcięcie wraz z lekkim modelowaniem u fryzjera w ten dzień? Wiadomo, że włosy nigdy nie wyglądają tak dobrze jak zaraz po ścięciu u dobrego fryzjera, a ponadto nawet lekkie ich skrócenie wpływa korzystnie na ich kondycję i wygląd.

Pamiętaj, że bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Dlatego niezależnie od tego, jaką opcję sylwestrowego uczesania wybierzesz, pamiętaj o stosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych (odżywek oraz szamponów). Dzięki temu Twoja fryzura zachowa zdrowie i urodę, a Ty będziesz mogła cieszyć się pięknymi włosami przez cały nadchodzący Nowy Rok, czego sobie oraz wszystkim czytelniczkom serdecznie życzę!

Zostaw odpowiedź