Najczęstsza przyczyna wypadania włosów

Najczęstszą przyczyną łysienia jest nadmiar męskich hormonów w organizmie – testosteronu. Hormon ten staje się przyczyną wydzielania pochodnej substancji – DHT, która odpowiedzialna jest za wzmożone wypadanie włosów, zarówno u kobiet jak i mężczyzn, prowadzące w niedługim czasie do widocznego przerzedzenia włosów, a nawet do łysienia.

Sposobem na powstrzymanie wypadania włosów jest w przypadku łysienia spowodowanego nadmierną ilością hormonów męskich (tzw. łysienia męskiego) walka z przyczyną, a zatem obniżanie poziomu hormonów. Jednak ta metoda leczenia często prowadzi do zaburzeń potencji. Dlatego stanowczo bardziej polecamy środki obniżające nie sam poziom testosteronu, który przecież jest potrzebny każdemu mężczyźnie, ale działające bezpośrednio na DHT – czyli tą wrogą dla naszych włosów substancję. Leczenie tym sposobem jest w pełni bezpieczne i nie przynosi niechcianych skutków ubocznych. Wśród leków bezpiecznych w stosowaniu, niwelujących całkowicie szkodliwy wpływ DHT na włosy, mogę śmiało polecić szampon Revita wraz z odżywką do włosów oraz środek doustny – Procerin dla mężczyzn. W przypadku kobiet, które jak już wspomniałam także często borykają się z problemem łysienia męskiego, lepszą terapią będzie połączenie działania szamponu Revita z kuracją doustną dla kobiet Provillus.

Jednak, pomimo iż to łysienie typu męskiego jest najczęstszą przyczyną znacznego ubytku włosów, problem z hormonami nie jest jedynym źródłem wypadania włosów. Znacznie częściej, bowiem u większości z nas, wypadanie włosów spowodowane jest zgoła czym innym. Mówię tutaj o zniszczeniu włosów.

Włosy obecnie wystawiane są na ciężką próbę. Modna stylizacja obejmuje niestety zabiegi silnie je niszczące: żel, lakier, prostownica bądź lokówka. Samo suszenie włosów suszarką powoduje silne przesuszenie włosów oraz ich łamliwość. Ponadto, zamiłowanie w sportach – szczególnie wodnych – jest powodem dodatkowych zniszczeń na głowie. Włosy są suche, łamliwe, i rozdwajają się nieraz na całej długości. Z tego powodu też znacznie częściej wypadają. I mimo że takie wypadanie nie doprowadzi w bezpośredni sposób do wyłysienia, to jednak pragnienie posiadania pięknej, bujnej fryzury może być niemożliwe do osiągnięcia. Piękne włosy to przede wszystkim zdrowe włosy, dlatego warto być może zrezygnować z bardzo szkodliwych dla nich zabiegów stylizacyjnych. Niezależnie jednak od tego, czy jesteś w stanie zrezygnować ze stylizacji, pamiętaj o odpowiednim odżywianiu zniszczonych i narażanych na zniszczenia włosów. W sklepach i drogeriach jest mnóstwo preparatów pielęgnacyjnych i chroniących włosy, nie każdy jednak jest skuteczny; często też wcale nie cena świadczy o jakości danego preparatu. W przypadku słabych zniszczeń lub działań profilaktycznych możesz wypróbować domowe metody naszych babć – np. płukankę z kawy do włosów, lub maskę z nafty kosmetycznej. Jeśli jednak włosy są widocznie zniszczone i już przejawiają tendencję do łamliwości i wypadania, domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Osobom chcącym szybko i pewnie zregenerować włosy polecam szampon wykorzystujący sprawdzoną nanosomową technologię – szampon Radia. Szampon ten doskonale oczyszcza włosy ze wszelkich substancji, które mogą im szkodzić (silikony, lakiery, woski), a dzięki wspomnianej technologii nanosomowej zapewnia efektywne wykorzystanie składników odżywczych. Działanie szamponu świetnie uzupełnia odżywka Radia, którą polecam szczególnie osobom o długich włosach lub pragnącym zapuszczać włosy.
Recepta na piękne, gęste włosy jest prosta: należy stale o nie dbać. Regularna pielęgnacja włosów oraz oferowanie im raz na jakiś czas odpoczynku od żmudnych procesów stylizacyjnych z pewnością przełoży się na piękniejszą, bujniejszą fryzurę, a co za tym idzie mniejszą liczbę połamanych i utraconych włosów.

Zostaw odpowiedź