Trzy naturalne kuracje na wzmocnienie włosów

Podstawowym budulcem włosów jest keratyna. Odpowiada ona za kondycję i zdrowy wygląd włosów. Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana między innymi ze związków siarki i azotu. Chroni ona naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niestety, ulega ona stałej redukcji pod wpływem zarówno czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, woda), jak i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak farbowanie czy szczotkowanie. Jeśli Twoje włosy są suche, łamliwe i trudno się układają, mogą cierpieć na niedobór keratyny. Współczesna kosmetologia skutecznie radzi sobie z tym problemem – nowoczesne terapie keratynowe wykorzystując najnowsze zdobycze medycyny, szybko i długotrwale rekonstruują włosy, niezależnie od ich rodzaju i stopnia zniszczenia .

Po keratynę należy sięgać zawsze wtedy, gdy nasze włosy są suche i zniszczone, oraz gdy chcemy nadać im długotrwały efekt odżywienia. Keratyna jest przeznaczona do wszystkich rodzajów włosów (również przedłużanych bądź zagęszczanych) i ze względu na swój regenerujący wpływ może być stosowana niemal codziennie. Szczególnie polecana jest keratyna do codziennego stosowania w szamponach i odżywkach, np. Radia Szampon oraz odżywka do włosów.

Warto przy tym wiedzieć, że diety odchudzające mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze włosy, w tym także na poziom keratyny w ich budowie. Dlatego jeśli pragniesz, aby Twoje włosy były piękne i zdrowe, stosuj dietę bogatą w magnez i witaminy z grupy B. Jedz dużo nabiału, ryb, warzyw i owoców. Warto również włączyć do menu kiszoną kapustę.
Przejdźmy jednak do meritum, a więc do tytułowych  naturalnych, a przy tym skutecznych kuracji wzmacniających włosy. Zapewniam, że domowe maseczki i kuracje na zniszczone włosy są często bardzo skuteczne. Oto moje trzy propozycje, dzięki którym z całą pewnością zauważysz różnicę!

1. Rycynowa
Zmieszaj w proporcji 1:2 buteleczkę oleju rycynowego (1) i spirytusu (2), a później wcieraj płatkiem kosmetycznym w skórę głowy, jednocześnie ją masując. Owiń folią i ręcznikiem (włosy lubią ciepło) na 30 minut, a później umyj włosy szamponem.

2. Miodowa
Umyj włosy, spłucz i wytrzyj, a następnie na 20 minut nałóż co najmniej 1 łyżkę miodu (możesz wysmarować nim również twarz i całe ciało!). Następnie wypłucz włosy w letniej wodzie z dodatkiem soku z cytryny.

3. Jajeczna
1/3 szklanki piwa i jedno ubite jajko (dla włosów suchych – tylko żółtko) wcieraj płatkiem kosmetycznym w skórę głowy, jednocześnie ją masując. Owiń włosy folią i ręcznikiem na pół godziny, a później spłucz letnią wodą z dodatkiem soku z cytryny. Następnie umyj włosy.

Zostaw odpowiedź