WypadanieWlosow.com.pl

Ranking najlepszych preparatów na łysienie

UWAGA! Zalecamy kupowanie preparatów Procerin i Advecia na stronach polskich dystrybutorów. Otrzymujemy informacje, że na Allegro pojawiły się podrobione preparaty!
Jeśli masz pytania związane z łysieniem lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Domowych sposobów na wypadanie włosów istnieje równie dużo, jak cudownych sposobów na szybkie schudnięcie. Nad celowością a i skutecznością ich używania, rozwodzą się od lat lekarze, głównie dermatolodzy. Ostrzegają o możliwych skutkach ubocznych (np. przyśpieszenia utraty włosów). Radzą udać się do specjalisty, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego specyfiku, niestety często drogiego.

My Polacy jako naród oszczędny, szczególnie - żeby nie powiedzieć wyłącznie - w kwestiach zdrowia, wolimy jednak zawierzyć domowym sposobom na wypadanie włosów. Chyba najbardziej znana metodą jest maseczka na włosy złożona z piwa i żółtka. Wymieszanie paru łyżek piwa z dwoma żółtkami i nałożenie tego na włosy, według zwolenników takiego sposobu ma przynosić efekty. Może nie spowoduje on szybkiego porostu włosów, ale ponoć zmniejsza wypadanie włosów. Można również zastąpić piwo, oliwą z oliwek. Kolejnym często stosowanym sposobem jest wcieranie w skórę głowy mleczka kokosowego, uzyskiwanego po wyciśnięciu miąższu ze świeżego kokosa. Trudno tu jednoznacznie określić na ile jest to metoda działająca na coś innego, niż zmysł powonienia.

Znane jest powiedzenie „rosnąć jak na drożdżach”. Ponoć picie codziennie ćwiartki kostki tychże przyśpiesza porost włosów. Poczesne miejsce w kategorii domowych sposobów na wypadanie włosów zajmują zioła. Już nasze prababcie udowodniły ich skuteczność w leczeniu różnych dolegliwości Dlaczego więc miały by one nie wspomóc porostu włosów? Patrząc na skład niektórych mieszanek, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z tajemnymi recepturami średniowiecznych czarownic. Opierają się one jednak na naturalnych składnikach, a więc zaszkodzić naszym włosom nie mogą.

Masaże skóry głowy, mycie włosów zimną wodą (pobudza krążenie krwi), przy jednoczesnym stosowaniu ziołowych preparatów (tych dostępnych bez recepty w aptekach) gwarantować ma nam skuteczne przyśpieszenie porostu włosów. Będzie ich więcej, staną się gęstsze. Nasza „lwia grzywa” stanie się powodem do dumy. Jeśli nawet skuteczność domowych sposobów na wypadanie włosów nie jest w 100% sprawdzona, to może warto ich spróbować, zanim wydamy fortunę na medykamenty. Ważnym dodatkiem będzie zmiana sposobu życia. Brzmi to oczywiście trywialnie, ale nie od dzisiaj wiadomo, że kiedy jemy zdrowiej, unikamy używek nasz organizm „pięknieje” od środka. A to pierwszy, podstawowy krok, aby poprawić nasz wygląd zewnętrzny.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu