WypadanieWlosow.com.pl

Ranking najlepszych preparatów na łysienie

UWAGA! Zalecamy kupowanie preparatów Procerin i Advecia na stronach polskich dystrybutorów. Otrzymujemy informacje, że na Allegro pojawiły się podrobione preparaty!
Jeśli masz pytania związane z łysieniem lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Łysienie androgenne

Androgeny wpływają na wytwarzanie cech męskich, pobudzają wzrost m.in. kośćca, prącia, moszny, gruczołu krokowego, powodują występowanie i wypadanie włosów oraz zmiany krtani objawiające się mutacją głosu (dojrzewanie płciowe), stymulują ogólną przemianę materii.

Skala wypadania włosów jest zależna od 3 procesów:

  • postępujący wiek,
  • genetyczna tendencja do wczesnego łysienia
  • nadwrażliwość komórek włosa na męski hormon dihydrotestosteron (DHT).

Działanie DHT powoduje degradację komórki włosa tym samym skraca fazę anagenu włosa. Pomimo tego, że komórka żyje i jest zaopatrywana w krew będzie podlegała ciągłemu, postępującemu procesowi miniaturyzacji (co będzie miało negatywny wpływ na wygląd włosa). Niektóre komórki stopniowo będą zamierały, jednakże większość będzie zmniejszała się do wielkości tych, które ma noworodek.

Włosy dotknięte męskim łysieniem zmieniają się stopniowo z długich grubych dobrze zabarwionych w miękkie, cienkie mało zabarwione włoski. Wśród mężczyzn androgenne wypadanie włosów odbywa się zazwyczaj w określony sklasyfikowany sposób (tzw. skala Norwood'a).

Kobiece łysienie androgenowe zazwyczaj nie przebiega w tak wyraźny sposób a raczej sprowadza się do ogólnego przerzedzenia włosów (tzw. skala Ludwiga). Ponieważ każdy z nas ma w sobie DHT a tylko niektóre osoby są poddane nadmiernemu wypadaniu włosów trzeba stwierdzić, że w tym procesie bierze udział czynnik, który możemy nazwać zwiększoną wrażliwością komórki włosa na DHT. Właśnie m.in. ten czynnik jest przenoszony genetycznie i nie został jeszcze do końca zbadany.

Dobra, wyważona kuracja oparta na najnowszych założeniach powinna podchodzić do tego problemu kompleksowo tzn.:

  • zastosowanie inhibitorów DHT - można łączyć środki doustne i do stosowania miejscowego,
  • blokowanie receptorów androgenowych - tutaj przewaga środków do stosowania miejscowego,
  • aktywacja włosów poprzez używanie stymulatorów wzrostu- środki do stosowania miejscowego.

Te 3 punkty grają najistotniejszą rolę w walce z łysieniem. Jest oczywiście wiele innych opcji takich jak:

  • odpowiednie szampony,
  • styl żywienia i życia.

To wszystko wpływa na kondycję naszych włosów. Można oczywiście zacząć terapię jednym konkretnym środkiem i później w miarę upływu czasu wykorzystywać kolejne uzupełniając "dietę dla włosów".

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu