WypadanieWlosow.com.pl

Ranking najlepszych preparatów na łysienie

UWAGA! Zalecamy kupowanie preparatów Procerin i Advecia na stronach polskich dystrybutorów. Otrzymujemy informacje, że na Allegro pojawiły się podrobione preparaty!
Jeśli masz pytania związane z łysieniem lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Łysienie genetyczne

Odpowiedzialne za wypadanie włosów w większości przypadków są nasze geny. Owszem, mogą one też wypadać w związku ze złą dietą, czy stresującą pracą. Jednak to właśnie genotyp warunkuje już na początku, czy i jak szybko będziemy łysieć. Spróbujmy dokładniej przyjrzeć się łysieniu genetycznemu.

Na początek tak zwane łysienie plackowate. Mimo iż medycyna nie jest do końca pewna co do przyczyn tej formy wypadania włosów, coraz bardziej naukowcy skłaniają się do stwierdzenia, że to właśnie geny są za nie odpowiedzialne. Pojawić się ono może zarówno u kobiet jak i mężczyzn. W obu przypadkach niezależnie od wieku. Objawia się w postaci ognisk w formie placków, pozbawionych włosów.

Wiadomo też, że to mężczyźni są bardziej narażenie na łysienie genetyczne. To z męskiego genotypy wynikać może podwyższony testosteron. A on, a dokładniej jego pochodna –DHT- odpowiedzialna jest za wypadanie włosów. Owszem, u kobiet również może wystąpić genetycznie podwyższona ilość testosteronu, ale są to przypadki rzadsze. Ten rodzaj łysienia nazywany jest androgenicznym. I jest on najpopularniejszy, jeśli można użyć takiego określenia. Także przy takiej formie wypadania włosów mamy możliwość największa możliwość wyboru. Istnieją preparaty oparte na formułach czysto laboratoryjnych, albo na związkach naturalnych. Szampony, tabletki, różnego rodzaju serum najczęściej w postaci płynów. Wymienić można te najbardziej znane. Rogaine, Procerin, NR-07, czy Spectral.RS.

W przypadku kobiet sprawa wypadania włosów związanego z DHT, wygląda trochę inaczej. O ile w większości preparaty, zmieniające gospodarkę testosteronem w organizmie, proponowane są chętnie mężczyznom, o tyle w przypadku kobiet już tak nie jest. W przypadku pań, raczej proponuje się produkty stosowane zewnętrznie, a więc bezpośrednio na skórę głowy. A więc przede wszystkim różnego rodzaju szampony.

Warto zauważyć i pamiętać o tym, że mimo iż łysienie z powodów genetycznych jest bolączką dzisiejszego świata, to możemy z nim całkiem skutecznie walczyć. Preparaty te są coraz bardziej bezpieczne, wychodząc naprzeciw głównemu problemowi przy łysieniu genetycznym. Zmianom hormonalnym, które towarzyszą takiemu wypadaniu włosów. A z nimi naprawdę trzeba uważać. Dość powiedzieć, że w przypadku mężczyzn ingerowanie w ilość testosteronu, może prowadzić do obniżenia popędu płciowego.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu