WypadanieWlosow.com.pl

Ranking najlepszych preparatów na łysienie

UWAGA! Zalecamy kupowanie preparatów Procerin i Advecia na stronach polskich dystrybutorów. Otrzymujemy informacje, że na Allegro pojawiły się podrobione preparaty!
Jeśli masz pytania związane z łysieniem lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Łysienie typu męskiego

Łysienie typu męskiego (zwanego też androgennym), dotknąć może każdego z nas – panów. Walka z nim wydawać by się mogła z góry przegraną. Wszak ciężko z naturą, w tym wypadku genami, walczyć. Jak jednak pokazują ostatnie lata, nauka potrafi co raz lepiej radzić sobie z tym problemem. A nie jest to przecież wyłącznie kwestia wyglądu, bo często problem nadmiernego wypadania włosów wiążę się też ze zmiany w psychice. Często ze znacznym obniżeniem poczucia własnej wartości.

Przypomnijmy pokrótce przyczyny łysienia typu męskiego. Pojawia się ono, kiedy w organizmie jest za dużo testosteronu. Wskutek jego przemiany w tak zwany DHT, następuje osłabienie mieszków włosa, a w konsekwencji, łysienie. Stopień i postępowania utraty owłosienia jest w sumie zależne od wspominanego DHT, natomiast istnieje jeszcze parę czynników, które przyśpieszają, bądź zwalniają ten proces. Mogą nimi być zła dieta, czy stresująca praca.

Jak walczyć z łysieniem typu męskiego? Niestety panowie, nie istnieje 100% sposób na ten problem. Często sami sobie robimy szkodę, używając preparatów, nieodpowiednich do naszej skóry, powodujących nieodwracalne skutki uboczne. Chociaż ostatnio pojawiły się produkty, opierane całkowicie na naturalnych składnikach, które są bezpieczne dla naszej skóry. Sigma-skin, Nr-07, czy Rogaine (to chyba najpopularniejszy produkt w USA, symbol walki z łysieniem typu męskiego). Wszystko to są preparaty zawierające tak zwany Minoxidil. Składnik który został zaakceptowany i przeznaczony do ogólnego użytku. Jego głównym zadaniem jest odbudowa i pobudzenie porostu włosów.

Istnieją też na łysienie typu męskiego sposoby domowe. Jest to między innymi, chyba najbardziej znana, maseczka piwno-jajeczna. Generalnie te babcine sposoby mają za zadanie kompleksową ochronę i odbudowę struktury włosa. Zaletą tych metod, jest ich niska cena i zerowe skutki uboczne. Należy pamiętać, że warto łączyć te sposoby, choćby z preparatami opisywanymi wcześniej. Zwiększamy w ten sposób szanse powodzenia w walce z łysieniem.

A jeśli ktoś ma pieniądze, żadnej innej perspektywy na pozbycie się problemu wypadających włosów, zawsze może zdecydować się na przeszczep. Ewentualnie zawsze pozostaje uczynienie ze swojej łysiny znaku rozpoznawczego, czy swoistego atutu. Nikt przecież nie powiedział, że tylko bujna fryzura w stylu Zbigniewa Wodeckiego, musi się podobać.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu