WypadanieWlosow.com.pl

Ranking najlepszych preparatów na łysienie

UWAGA! Zalecamy kupowanie preparatów Procerin i Advecia na stronach polskich dystrybutorów. Otrzymujemy informacje, że na Allegro pojawiły się podrobione preparaty!
Jeśli masz pytania związane z łysieniem lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Sposoby na wypadanie włosów

Włosy to wizytówka każdego z nas. Dobrze ułożona fryzura gwarantuje dobre samopoczucie, odejmuje lat, dodaje pewności siebie.

Co jednak zrobić, kiedy włosy nie trzymają się naszej głowy i zaczynają wypadać? Specjaliści mówią, że do stu wypadających codziennie włosów jest normą. Problem pojawia się, kiedy znajdujemy je na poduszce, dywanie, a nawet na własnym talerzu. Takie ubytki mogą świadczyć o poważnych chorobach. Dlatego niezwłocznie należy udać się do specjalisty w celu ustalenia przyczyny łysienia.

Kiedy włosy wypadają, to znak, że nasz organizm jest osłabiony w skutek niewłaściwej diety, czy stresu.

Czasami zdarza się, że przyczyna jest zupełnie błaha, bo oznacza zwykłą wymianę włosów związaną z porą roku. Widać ludzie też zrzucają skórę, jak wszystkie zwierzęta.

W jaki sposób pomóc naszym włosom, aby zachować ich blask i co najważniejsze – ilość?

Stosuj masaż

Podczas mycia włosów masuj skórę kolistymi ruchami: najpierw przód głowy, potem boki, czubek, a następnie skórę nad karkiem – na każdą część poświęć pół minuty. Taki zabieg poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu cebulki są lepiej odżywione. Podobne efekty przynosi wcieranie specjalnych kuracji wzmacniających. Trzeba je jednak stosować regularnie, np. 2-3 razy w tygodniu.

Zmień dietę

Włosy można wzmocnić, jedząc produkty bogate w minerały. Szczególnie potrzebne są: selen (znajdziesz go w płatkach kukurydzianych), cynk (w pestkach słonecznika i dyni), magnez (w kaszy gryczanej i kakao) oraz żelazo (w natce pietruszki, wątróbce i znienawidzonym szpinaku). Dietę można uzupełnić suplementami zakupionymi w aptece.

Wypróbuj zabieg mezoterapii

Jeśli po czterech, sześciu tygodniach powyższych zabiegów nie zauważysz poprawy, pomyśl o mezoterapii. To zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami regenerującymi (np. witaminami, krzemionką organiczną. Lekarz robi to za pomocą cienkiej igły. Zastrzyki wykonywane są mniej więcej co centymetr, an głębokość ok. 2 milimetrów. Cena zabiegu to około 200 zł. Najlepsze efekty daje seria czterech zabiegów co 10 dni.

Tego unikaj

Niektóre kosmetyki i zabiegi mogą nasilać wypadanie włosów. Zrezygnuj więc z trwałej ondulacji, koloryzacji farbami (łagodniej działają szampony koloryzujące), lokówki i prostownicy, tapirowania włosów.

Gdyby jednak te zabiegi i starania nie przyniosły pożądanego rezultatu warto, a nawet należy skorzystać z rady specjalisty.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu