WypadanieWlosow.com.pl

Ranking najlepszych preparatów na łysienie

UWAGA! Zalecamy kupowanie preparatów Procerin i Advecia na stronach polskich dystrybutorów. Otrzymujemy informacje, że na Allegro pojawiły się podrobione preparaty!
Jeśli masz pytania związane z łysieniem lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Zioła na wypadanie włosów

Wiek, problemy z hormonami, nieodpowiedni tryb życia, to tylko niektóre przyczyny łysienia. Kiedy się pojawia w panice zaczynamy szukać sposobów na zatrzymanie go. Przeszczep włosów to zazwyczaj ostateczność, dodatkowo przeznaczona dla osób z raczej zasobnym portfelem. Można jednak poszukać tańszych sposobów. Posłużyć się można sposobami stosowanymi przez nasze babcie. Zioła na wypadanie włosów? Oczywiście.

Zajmijmy się tymi najczęściej polecanymi. Za niekwestionowanego lidera uważa się skrzyp polny. Ta, występująca wyłącznie w Europie roślina, zawiera w sobie krzem, który odbudowuje strukturę włosa. W grupie ziół na wypadanie włosów, to skrzyp właśnie ma na największe predyspozycje do walki z łysieniem. Zmniejsza łamliwość, wzmacnia, a także powstrzymuje siwienie. Poza tym, dzięki płukankom z tego zioła, pozbywamy się z naszych włosów toksyn, które skutecznie hamują ich wzrost i siłę. Na rynku dostępne jest duża ilość produktów zawierających skrzyp w swoim składzie (tabletki, szampony, odżywki).

Kolejną, tym razem jednoroczną rośliną, która może nam pomóc w zatrzymaniu łysienia jest pospolity rumianek. Napar z niego stosowany jest głównie przy problemach z żołądkiem. Używany we wszelkiego rodzaju płukankach, doskonale zwiększa siłę i wytrzymałość włosa. Łagodzi też podrażnienia skóry głowy. Osoby o ciemnym kolorze fryzury, powinno go jednak używać roztropnie, bo rumianek ma też właściwości rozjaśniające.

Wśród ziół na wypadanie włosów znalazło się też miejsce dla popularnej w kuchni, przyprawy. Mowa oczywiście o rozmarynie. To prawdziwy gigant w walce z łysieniem. Przede wszystkim stymuluje cebulki, co powoduje przyśpieszenie wzrostu, a jednocześnie hamuje wypadanie włosów. Wyciąg z rozmarynu pomaga również w walce z łupieżem. Nasza swojska pokrzywa potrafi walczyć z hormonami. Dokładniej powstrzymuje przemianę testosteronu w DHT – będący głównym powodem łysienia.

Oprócz tych najbardziej popularnym ziół na wypadanie włosów, warto przyjrzeć się bliżej mniej znanym, jak lucerna siewna czy kozieradka pospolita. Rynek kosmetyczny pełen jest preparatów złożonych z ziół, które w wydatny sposób pomogą Wam w walce z łysieniem. Zapewnią także ich wzmocnienie, a także lepszy wygląd. Koronnym argumentem, poza skutecznością, za ich używaniem jest całkowite bezpieczeństwo takich preparatów.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu